اتریوم (ETH) چیست ؟

ارز دیجیتال اتریوم (ETH) چیست ؟

ارز دیجیتال اتریوم چیست ؟ شبکه اتریوم در سال 2015 شروع به کار کرد. این ارز دیجیتالی در تاریخ 30 جولای 2015 توسط جوان 23 ساله روسی-کانادایی، “ویتالیک بوترین” پا به عرصه ارزهای دیجیتال گذاشت. اتریوم یک پلتفرم مبتنی بر بلاکچین است که تحت کنترل هیچ دولت و سازمانی نیست و همچنین غیر متمرکز است. از قابلیت های مهم اتریوم می توان به قابل برنامه ریزی بودن آن اشاره کرد که موجب می شود توسعه دهندگان برای ساخت انواع جدیدی از برنامه های کاربردی از آن استفاده کنند. اتریوم دارای یک شبکه کامل با مرورگر، زبان برنامه نویسی و سیستم پرداخت مربوط به خود است.

تفاوت های ارز دیجیتال اتریوم و بیتکوین

اتریوم و بیتکوین دو ارز دیجیتالی با ویژگی های متفاوت هستند که پروژه هایی مجزا با اهداف کاملا متفاوت دارند. تعداد عرضه بیتکوین محدود به 21 میلیون بیتکوین است در صورتی که اتریوم نامحدود است. بیتکوین در هر 10 دقیقه یک بلاک ایجاد می کند در صورتی که در اتریوم هر 15 ثانیه یک بلاک ایجاد می شود. همچنین سرعت تراکنش بیتکوین حداکثر 7 تراکنش در ثانیه است در حالیکه سرعت تراکنش اتریوم 16 تراکنش در ثانیه است.

هدف پروژه بیتکوین ایجاد پول دیجیتال غیر متمرکز است اما توسعه دهندگان اتریوم علاوه بر غیر متمرکز بودن قصد دارند در همه چیز تمرکز زدایی کنند.

بیتکوین در حال حاضر در بازار ارزهای دیجیتال رتبه اول و اتریوم رتبه دوم است.

ارز دیجیتال اتریوم چیست

ارز دیجیتال اتریوم چیست

شباهت های ارز دیجیتال اتریوم و بیتکوین

اتریوم و بیتکوین هردو ارزهای دیجیتالی مبتنی بر بلاکچین هستند. هر دو قابل استخراج، عمومی و ارز دیجیتال مخصوص به خود را دارند. این دو ارز دیجیتال می توانند خیلی سریع به هر کجای دنیا بدون نیاز به واسط ارسال شوند.

کاربرد و مزایای اتریوم چیست ؟

مهم ترین کاربرد ارز دیجیتال اتریوم قابلیت ایجاد نرم افزارهای غیر متمرکز برای کاربران است. همچنین خدمات متمرکز نیز با استفاده از پلتفرم اتریوم می توانند غیر متمرکز شوند. اتریوم مبتنی بر بلاکچین مشتریان را قادر می سازد تا اصالت کالای خریداری شده خود را ردیابی کنند و اجرای قراردادهای هوشمند می تواند بدون واسطه یک تجارت سریع و امن را برای هر دو طرف معامله تضمین کند.

با توجه به غیر متمرکز بودن این پلتفرم تمام برنامه همواره آنلاین باقی خواهند ماند و هرگز خاموش نمی شوند. همچنین به دلیل رمز نگار بودن، شبکه اتریوم را از حملات هکرها و و فعالیت های کلاهبرداری محافظت می کند.

جمع بندی

ارز دیجیتال اتریوم با توجه به اهدافی که دارد بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است و می تواند یکی از گزینه های مناسب جهت سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال باشد. توجه داشته باشید که حتما از کیف پول های دیجیتالی معتبر استفاده کنید و همچنین برای خرید و فروش این ارز دیجیتالی به صرافی های معتبر مراجعه کنید.

 

مقالات

نظرات بسته هستند