ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست؟

ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست ؟ یک پلتفرم غیر متمرکز مبتنی بر بلاک چین است. هدف از ایجاد این پلتفرم توسعه اپلیکیشن های غیر مرکزی است. از این رو ترون شباهت زیادی به ارز دیجیتالی اتریوم دارد اما تفاوت هایی هم بین این دو ارز دیجیتالی هست که از جمله مهم ترین تفاوت آنها، قراردادهای هوشمند و سرعت انجام تراکنش هاست که ترون بسیار سریع تر از اتریوم عمل می کند.

مدیر عامل ترون، جاستین سان (کارآفرین 30 ساله چینی) تحت حمایت سرمایه دار بزرگ چینی، جک ما، رییس کمپانی علی بابا قرار دارد. طبق گفته جاستین سان، ترون قابلیت استخراج ندارد و مجموع کل عرضه آن صد میلیارد ترون خواهد بود.

بیشتر بخوانید : کیف پول دیجیتال چیست ؟

کیف پول ترون لینک

ترون لینک، یک کیف پول مخصوص قرارداد هوشمند، Dapp و ارز دیجیتال ترون می باشد و همچنین یک افزونه مرورگر کروم و نرم افزار دو سیستم عامل اندروید و IOS است. این کیف پول برای نگهداری از دارایی شما کاملا امن است، از ترون و تمامی توکن های TRC-10 و TRC-20 پشتیبانی می کند و همچنین دارای قابلیت فریز توکن ها نیز می باشد.

بعد از دانلود و نصب کیف پول، کیف پول جدید ایجاد کرده و برای بازیابی آن گزینه “Import Wallet” را انتخاب کنید. قوانین کیف پول را بعد از مطالعه قبول کنید و اطلاعات مربوط به بازیابی را حتما جهت حفظ دارایی های خود یادداشت کنید، زیرا بدون این اطلاعات قادر به دسترسی به کیف پول نخواهید بود و دارایی خود را از دست می دهید.

توکن های ترون

توکن TRX برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ها و خرید و فروش محتوای سرگرمی در پلتفرم ترون استفاده می شود. توکن TP پاداش نگهداری TRX و یک تعهد بلند مدت است، کاربرانی که TRX را در کیف پول خود فریز می کنند در ازای آن توکن TP دریافت می کنند؛ این توکن در مواردی همچون حق رای و سایر امتیازات در اکو سیستم ترون کاربرد دارد.

ترون 20 توکن نیز از جمله توکن های ترون است که به تولید کنندگان محتوا اجازه می دهد تا توکن های شخصی خود را در بستر پلتفرم ترون ایجاد نمایند. با فریز کردن ارز دیجیتالی ترون در کیف پول خود، ضمن کمک به افزایش قدرت شبکه، قادر خواهید بود که در رای گیری های ترون شرکت کنید.

ترون از طریق برگزاری عرضه اولیه (ICO) در سال 2017 توانست 70 میلیون دلار سرمایه جذب کند. در آن زمان ترون یک توکن بر بستر اتریوم داشت. یک سال پس از عرضه اولیه، ترون بلاکچین اختصاصی خود را راه اندازی کرد و تمام توکن های ترون روی شبکه ی اتریوم، تبدیل به کوین های TRX بر بستر شبکه ی بلاکچین ترون شدند.

ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست ؟

ارز دیجیتال ترون (TRX) چیست ؟

کاربرد ارز دیجیتال ترون چیست ؟

این ارز دیجیتالی را می توان به عنوان یک واحد پولی مشترک بین تمام اپلیکیشن های غیر متمرکز در نظر گرفت. با توجه به اینکه ترون مبتنی بر بلاک چین است، کلیه تراکنش ها همتا به همتا هستند و لذا هیچ شخص ثالت و متمرکزی وجود ندارد. ساختار این ارز دیجیتالی به گونه ای است که تراکنش ها بسیار سریع و با سرعت پایین انجام می شوند.

جمع بندی

ارز دیجیتالی ترون همانند بسیاری از ارزهای دیجیتالی دیگر می تواند در آینده با توجه به مقبولیت بیشتر ارزهای دیجیتال دچار افزایش قیمت شود، با این حال سرمایه گذاری در این این ارز دیجیتال به دلیل نوسانات بالای بازار رمز ارزها از ریسک بالایی برخوردار است. ترون به دلیل برخورداری از برخی ویژگی های خاص همچون تراکنش های سریع و ارزان و سهولت در توسعه قراردادهای هوشمند بسیار در بین کاربران محبوب است و می تواند در آینده رشد خوبی داشته باشد.

مقالات

نظرات بسته هستند