سبد گردانی در بورس سهام

سبد گردانی در بورس سهام چیست؟

سبد گردانی در بورس سهام : برخی افراد هستند که تمایل به سرمایه گذاری در بورس سهام دارند، اما دانش، وقت و تجربه کافی برای این کار را ندارند. این اشخاص در چنین شرایطی به دنبال کسانی هستند که در این مورد حرفه­ ای باشند تا بتوانند سرمایه خود را در اختیار آنها قرار دهند تا برایشان در بازار سرمایه به معامله بپردازند. سبدگردانی در بورس سهام از خدمات قابل ارائه توسط کارگزاری­ ها و سایر شرکت­های دارای مجوز از سازمان بورس است. با انعقاد قرارداد سبدگردانی، سرمایه گذار مسئولیت مدیریت دارایی خود را به افراد خبره که مهارت، دانش و تجربه کافی برای این کار را دارد واگذار می­کند.

سبد گردان

سبد گردان با توجه به خصوصیات سرمایه گذار مانند سطح ریسک پذیری و میزان سرمایه، سبدی از سهام تشکیل داده و آن را مدیریت می­کند. سبد گردان برای سبد هر شخص، با بررسی گزارش­های مالی، اخبار مرتبط با بازار سرمایه و وضعیت اقتصادی، تحلیل­های تکنیکال و بنیادی به خرید و فروش می­پردازد.

بیشتر بخوانید : تحلیل بنیادی سهام 

شرکت­های سبد گردانی

شرکت­های سبد گردانی در قراردادی یک ساله (قابل فسخ) با سرمایه گذار که تحت مجوز سازمان بورس است، قید خواهند کرد که 20 در صد از سود حاصله را به عنوان کارمزد از سرمایه گذار دریافت خواهند کرد. شرکت­های سبدگردانی در بازه ­های زمانی مختلف عملکرد متفاوتی دارند. برای انتخاب سبد گردان مناسب لازم است سابقه سبد گردانی در بورس سهام در مدیریت دارایی­ها و میزان بازدهی آنها را بررسی کنید.

شرکت­های سبد گردانی تضمینی برای سود به سرمایه گذار نمی­دهند و و در زیان هم سهیم نخواهند بود. بنابراین لازم است حتما قبل از انتخاب سبد گردان در مورد عملکرد آنها تحقیق کنید. همچنین بهتر است قبل از سرمایه گذاری در بازار سرمایه در مورد بورس سهام مطالعه کافی داشته باشید تا از ریسک­های این بازار و عوامل موثر بر بازار بورس مطلع شوید.

کلام آخر درباره سبدگردانی در بورس سهام

اگر شما هم جز افرادی هستید که دانش و زمان کافی جهت سرمایه گذاری در بورس سهام را ندارید اما با توجه به بازدهی مناسب این بازار می­خواهید در بورس سهام سرمایه گذاری کنید، بهترین گزینه برای شما انتخاب یک شرکت کارگزاری خوشنام و معتبر است که دارای مجوز رسمی سبد گردانی در بورس سهام  از سازمان بورس و اوراق بهادار است. همچنین، به این نکته هم توجه داشته باشید برای کسب بازدهی مطلوب بهتر است دید شما به سرمایه گذاری بلند مدت (بالای یک سال) باشد.

مقالات

نظرات بسته هستند